Opublikowany przez: Familiepl 2021-09-03 13:48:05
Autor zdjęcia/źródło: Photo by Michal Bar Haim on Unsplash
Wydawałoby się, że tak miła czynność, jak mycie włosów pachnącą pianą, powinna wszystkim sprawiać radość. Ale niestety, dla niektórych maluchów mycie głowy jest niezbyt przyjemnym przeżyciem, którego starają się unikać. Zdarza się również, że dzieci podczas mycia włosów płaczą, bo nie potrafią inaczej reagować na nowe doznania. Woda z pianą potrafi dostać się do oczu, cieknie po twarzy, a dziecko staje się wtedy zestresowane. Są jednak sposoby, które sprawią, że mycie głowy stanie się dla małego dziecka przyjemnością.
Wyzwaniem dla młodych rodziców jest zazwyczaj pierwsza kąpiel dziecka, a co za tym idzie również umycie włosów. Jak tego dokonać? Przede wszystkim zaopatrzyć się w sprawdzonego pomocnika, któremu można zaufać zarówno w kwestii pielęgnacji, jak i bezpieczeństwa.
W codziennej trosce o zdrową skórę i włosy dziecka, rodziców małych dzieci wspiera marka LINOMAG z serią emolientów opartych na bazie naturalnego oleju lnianego.
Kosmetyki te posiadają potwierdzoną patentem technologię stabilizacji oleju lnianego, dzięki czemu mają one większą skuteczność działania, dają lepszy efekt pielęgnacyjny. Są również bezpieczne z uwagi na trwałość produktów w trakcie przechowywania. Zawartość oleju lnianego w kosmetykach do pielęgnacji niemowląt, korzystnie wpływa na regenerację skóry i wzmacnia jej funkcje ochronne.
Do mycia włosów dziecka używaj preparatów, które nie drażnią oczu i nie szczypią. Postaraj się też, aby głowę maluszka myć powoli, delikatnie, lekko ją masując. Skóra w tym miejscu ma wiele receptorów i jest wrażliwa, dlatego taki masaż będzie miłym elementem kąpieli. Uważaj również, aby piana nie spływała na twarz dziecka, bo może to być dla niego nieprzyjemne.
Wypróbuj LINOMAG® Szampon, który delikatnie myje i pielęgnuje skórę i włosy dziecka już od 1. dnia życia.
Przeznaczony jest do skóry wrażliwej, suchej i alergicznej. Nadaje się do codziennego użycia, gdyż delikatnie pielęgnuje włosy i skórę głowy. Nie szczypie w oczy i odżywia - dzięki zawartości oleju lnianego bogatego w składnki odżywcze i NNKT. A na dodatek sprawia, że włosy stają się miękkie i łatwo się rozczesują.
CZYTAJ TEŻ:
Główkę noworodka lub niemowlaka należy trzymać tak, aby nie zanurzała się od razu w wodzie. Wtedy dziecko nie przestraszy się gwałtownego kontaktu z wodą podczas kąpieli.
Główkę można oprzeć na specjalnej podpórce do kąpieli dla niemowląt lub trzymać ją opartą o swoją dłoń i przedramię. Włosy myjemy delikatnie, polewając je dłonią lub kubeczkiem.
Pamiętajmy również, że woda do kąpieli małego dziecka powinna mieć temperaturę 37 stopni Celsjusza, a pomieszczenie kąpielowe ma być ciepłe i bez przeciągów.
Dla starszaków nielubiących mycia głowy, dobrym rozwiązaniem wydają się być daszki do mycia włosów lub ronda. Taka osłonka na czoło i twarz ograniczy spływanie wody i piany, a to już połowa sukcesu, aby kąpiel odbywała się bez płaczu. Warto mieć również w wannie zabawki, którymi dziecko będzie się mogło zająć podczas kąpieli. Wtedy nie będzie się skupiać na tym, co dzieje się na jego głowie.
Już od 1. dnia życia dziecka możesz zastosować delikatny LINOMAG® Żel do mycia ciała i głowy, który doskonale nadaje się do codziennej kąpieli dzieci i niemowląt.
Żel do mycia przeznaczony dla skóry wrażliwej, suchej i alergicznej. Preparat łagodnie myje, odżywia i chroni, a substancje aktywne stanowią połączenie łagodnych środków myjących, oleju lnianego bogatego w NNKT, w tym kwasy omega-3 i omega-6 oraz pantenolu. Składniki żelu pielęgnują skórę głowy zapobiegając jej przesuszeniu, a także przyspieszają regenerację naskórka. Żel nie szczypie malucha w oczy, dlatego będzie ulubionym towarzyszem w pielęgnacji i myciu głowy.
Pianę z włosów maluszka spłukujemy delikatną myjką, albo po prostu ręką, uważając, aby woda nie spływała mu do oczu. Dla starszych niemowlaków możemy używać specjalnego kubeczka do spłukiwania, który będzie lepszym wyjściem niż prysznic. Po kąpieli skórę i głowę malucha osuszamy miękkim ręcznikiem, bez pocierania.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.